Użytkowników online: 9
kulinaria
« Powrót  

L-karnityna - naturell polska sp. z o.o.

Opis:

w walce z tłuszczem

L-karnityna  jest aminokwasem, który pełni istotną rolę w spalaniu tłuszczu . Naturalnie występuje we wszystkich komórkach mięśniowych organizmu. Pomaga zamieniać tłuszcz w energię i zapobiega gromadzeniu się jego nadmiaru pod skórą. Ta pochodna witaminy BT wzmaga wytrzymałość organizmu, opóźnia pojawienie się zmęczenia.
Podczas ćwiczeń aerobiku 50% energii pochodzi z tłuszczów, a podczas uprawiania sportu wyczynowego – aż 80%. Mięśnie pracujące przez dłuższy czas pozyskują energię tylko ze spalania tłuszczów. W ten proces włącza się l-karnityna. Wprawia w ruch system, który dostarcza kwasy tłuszczowe do mitochondriów, gdzie powstaje energia niezbędna w procesie wzrostu i rozwoju mięśni. Zapobiega również gromadzeniu się w mięśniach kwasu mlekowego, powodującego zmęczenie. Dlatego L-karnityna jest tak istotna dla sportowców, osób pracujących fizycznie oraz wszystkich,  których czeka intensywny wysiłek.  Lekarze zalecają stosowanie 1-2 tabletek dziennie L-karnityny firmy Naturell  podczas wzmożonego wysiłku, tak aby przyspieszać spalanie tłuszczów i ograniczyć zmęczenie.
Niewielką ilość l- karnityny organizm produkuje sam. Podczas długotrwałego wysiłku wraz z utratą potu może dojść do niedoboru l-karnityny w mięśniach, który prowadzi do okładania się tłuszczu niewykorzystanego w procesach energetycznych.


Zatem L- karnityna:
- wspomaga redukcję tłuszczów, 
- poprawia wytrzymałość,
- oszczędza węglowodany,
- obniża tętno,
- obniża stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi,
- przyspiesza regenerację.
Bogatym źródłem l-karnityny są pokarmy pochodzenia zwierzęcego, podczas gdy pokarmy roślinne zawierają tylko śladowe ilości  tej substancji lub nie zawieraja jej w ogóle.
Wchłanianie l-karnityny z przewodu pokarmowego odbywa się dość powoli, gdyż jej maksymalne stężenie w osoczu występuje po 2-4 godzinach od chwili spożycia.

Skład:
Pojedyncza tabletka zawiera:
L-karnityna (winian L-karnityny) 250mg.

Działanie:
L-Karnityna ułatwia wykorzystanie kwasów tłuszczowych jako źródła energii. Naturalnie występuje we wszystkich komórkach mięśniowych organizmu, dostarczając kwasów tłuszczowych do mitichondriów, które spalają je i przetwarzają w energię. Ta pochodna witaminy wzmaga wytrzymałość organizmu, opóźnia pojawienie się zmęczenia.

Wskazania:
Suplement diety, L-karnityna, przeznaczona jest dla osób ćwiczących wyczynowo lub rekreacyjnie, które chcą zwiększyć wydolność organizmu i zlikwidować podskórną tkankę tłuszczową.

Dawkowanie:
1-2 tabletki dziennie, najlepiej ok.2 godziny przed treningiem.
 
Opakowanie: 30 lub 60 tabletek.

Sugerowana cena detaliczna:
opakowanie 30 tabletek - 20,00 zł.
opakowanie 60 tabletek-   37,00 zł.

ODCHUDZANIE, PREPARAT DLA OSÓB AKTYWNYCH FIZYCZNIE

Dodaj przepis do ulubionych!
Drukuj przepis

trudność (stopień trudności): gwiazdki gwiazdki

Oceń przepis gwiazdki gwiazdki gwiazdki gwiazdki gwiazdki
Możesz ocenić ten przepis nie rejestrując się u nas!

Średnia ocena użytkowników: 3
Ilość ocen: 2

Wykonanie:


Kategorie do których ten przepis należy:

Komentarze:

Autor: magdak

Data: 2010-02-16

Czytalam o tej l-karnitynie. A jak ona smakuje?

Autor: lotka

Data: 2009-12-22

Ja używam takie w proszku o nazwie direct. Powiem tak: nigdy do tej pory nie miałam tak dobrej kondycji i tak mocnych mięśni. L-k pozwala na dłuższy wysiłek, którego tak nie odczuwasz, nie męczysz się, choć co prawda leje się z Ciebie niemiłosiernie:)

Dodaj komentarz:

Nick:

Komentarz:

Token:
Przepisz tekst z poniższego obrazka albo zarejestruj się w serwisie:
Jeśli chcesz dodać link do tego przepisu na swoją stronę, to wystarczy, że skopiujesz kod poniżej z pola tekstowego i wkleisz go na swoją stronę czy bloga:

Nagroda Wprost Nagroda PC WORLD COMPUTER