Użytkowników online: 10
kulinaria
« Powrót  

Organizm sam wie, czego mu trzeba w diecie

Opis:

Czy to prawda, że organizm sam wie, czego mu trzeba i w diecie należy kierować się smakiem?


 Tak! Warunek tego prawidłowego rozpoznawania jest jednak jeden. Dotyczy to tylko organizmów zdrowych i odżywionych prawidłowo. Organizmy z występującymi schorzeniami lub odżywione nieprawidłowo mają tendencję do łaknienia na potrawy, które im szkodzą. Przeprowadzone badania udowodniły tezę o tzw. łaknieniu negatywnym. Dzieciom w wieku 4-6 lat wystawiono dowolną ilość słodyczy do spożycia. Dzieci zdrowe, zadowoliły się kilkoma cukierkami i odchodziły do zabawy, nie korzystając więcej z wystawionych słodyczy. Natomiast te dzieci, które miały różne problemy zdrowotne, nie były w stanie oderwać się od słodyczy. Spożywanie wystawionych produktów trwało do momentu aż pojemnik został całkowicie opróżniony.
Aby prawidłowo rozpoznawać swoje potrzeby, organizm potrzebuje zdrowych jelit oraz rozwiniętej, prawidłowej flory bakteryjnej. Sprzyja to odpowiedniemu wchłanianiu składników odżywczych i z tego tytułu umożliwia prawidłowe rozpoznanie swoich potrzeb.

 

Dodaj przepis do ulubionych!
Drukuj przepis

trudność (stopień trudności): gwiazdki gwiazdki

Oceń przepis gwiazdki gwiazdki gwiazdki gwiazdki gwiazdki
Możesz ocenić ten przepis nie rejestrując się u nas!

Średnia ocena użytkowników:
Ilość ocen: 0

Wykonanie:


Kategorie do których ten przepis należy:

Dodaj komentarz:

Nick:

Komentarz:

Token:
Przepisz tekst z poniższego obrazka albo zarejestruj się w serwisie:
Jeśli chcesz dodać link do tego przepisu na swoją stronę, to wystarczy, że skopiujesz kod poniżej z pola tekstowego i wkleisz go na swoją stronę czy bloga:

Nagroda Wprost Nagroda PC WORLD COMPUTER