Użytkowników online: 13
kulinaria

» Nowa płyta indukcyjna Bosch - Inf. Prasowa 03/07 ...

Informacja prasowa
Warszawa, marzec 2007

Nowa płyta indukcyjna Bosch

Indukcja to idealny sposób gotowania. Wyjątkowo szybki, komfortowy, a przy tym najbezpieczniejszy. Nic dziwnego, że płyty indukcyjne stają się coraz bardziej popularne. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu klientów, marka Bosch rozszerzyła swoją ofertę płyt indukcyjnych – do PIE 645Q01E dołącza urządzenie o symbolu PIC 675T01E.

Indukcja – najlepszy sposób gotowania


W gotowaniu indukcyjnym ciepło wytwarzane jest na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Po postawieniu na włączonym polu garnka ze stali ferromagnetycznej (tzn. ze stali, która przyciąga magnes) ciepło i energia wytwarzane są bezpośrednio w dnie naczynia. Dzięki temu gotowanie indukcyjne jest dużo bardziej oszczędne i bezpieczne. Płyta przez cały czas gotowania pozostaje praktycznie chłodna, a więc niebezpieczeństwo poparzenia zredukowane jest do minimum. Tym bardziej, że płyta automatycznie wykrywa obecność naczynia i wyłącza się po zdjęciu garnka lub patelni. Dlatego płyty indukcyjne to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Indukcja to także najszybszy znany sposób gotowania. Dodatkowo modele wyposażone w funkcję PowerBoost redukują ten czas jeszcze o połowę! Woda zagotuje się nam w mgnieniu oka, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, gdy ciągle się śpieszymy.

Płyta indukcyjna jest też bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Ponieważ cały czas jest chłodna, rozlane potrawy nie przypalają się i nie przywierają. Wystarczy zetrzeć je ścierką lub papierowym ręcznikiem. Płyta indukcyjna przez cały czas użytkowania wygląda doskonale – łagodne czyszczenie nie powoduje bowiem żadnych zarysowań.

Nowa płyta PIC 675T01E


Najnowsza płyta marki Bosch to kwintesencja zalet płyty indukcyjnej. Bezpieczeństwo, oszczędność i komfort pracy wynikają nie tylko z samej specyfiki indukcji elektromagnetycznej, ale także z funkcji i rozwiązań dodatkowych, zaproponowanych w tej płycie. Posiada ona w pełni elektroniczny system sterowania sensorowego, co wraz z cyfrowym wyświetlaczem funkcji zapewnia pełen komfort gotowania. PIC 675T01E wyposażona jest także w specjalną funkcję PowerBoost dla wszystkich stref grzewczych. Dzięki niej pola płyty nagrzeją się bardzo szybko i już po chwili można korzystać z ich pełnej mocy. Kolejnym udogodnieniem jest opcja timer z funkcją wyłączania dla każdego pola, która pozwala oddzielnie zaprogramować czas zakończenia pracy każdej ze stref. Teraz nie trzeba już będzie pamiętać o wyłączeniu pola w odpowiednim czasie, bo urządzenie zrobi to za nas. Co więcej, czasowy wyłącznik bezpieczeństwa zakończy pracę całej płyty, jeśli czas jej funkcjonowania będzie niewspółmiernie długi. O bezpieczeństwo użytkowania zadba również 2-stopniowy wskaźnik zalegania ciepła, a także zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dziecko. Praktyczna funkcja podtrzymywania ciepła przyda się w momencie, gdy nasi goście będą się spóźniali na proszony obiad i gotowe danie trzeba będzie dłużej utrzymać w cieple. Płyta posiada praktyczną funkcję Pamięć. To innowacyjne rozwiązanie pozwoli zapamiętać ustawienia płyty, które wybieramy gotując ulubione danie. Teraz możesz je zapamiętać, a następnie uruchomić jednym przyciskiem. Funkcja Pamięć przyda się szczególnie podczas przygotowania dań, w których precyzyjna regulacja temperatury i czasu jest bardzo ważna. Dzięki temu jajka będą miały perfekcyjną twardość, mleko nigdy nie wykipi, a befsztyk będzie przyrządzony tak, jak lubisz najbardziej.

Płyta indukcyjna PIC 675T01E
Płyta ceramiczna, 60 cm

Sposoby grzania:
4 indukcyjne strefy grzewcze

Komfort użytkowania:
• Sterowanie sensorowe
• Funkcja PowerBoost dla wszystkich stref grzewczych
• Funkcja podtrzymywania ciepła
• Stalowa listwa z przodu
• 1 strefa kombi
• Sterowanie w pełni elektroniczne
• Cyfrowy wyświetlacz funkcji
• 2-stopniowy wskaźnik zalegania ciepła
• Czasowy wyłącznik bezpieczeństwa
• Główny wyłącznik
• Zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci
• Timer z funkcją wyłącz dla każdego pola
• Funkcja pamięci dla każdej strefy grzewczej
• Ceramika HighSpeed

Wzornictwo:
Stal szlachetna.
Stalowa listwa z przodu

Sugerowana cena detaliczna: 5 399 zł

Bliższe informacje:
IRMEDIA
ul. Chełmska 21
00-724 Warszawa
tel. (22) 840-99-70, 71
fax (22) 840-99-72
a.zarebska@irmedia.com.pl
www.bosch-agd.pl


Nagroda Wprost Nagroda PC WORLD COMPUTER