Użytkowników online: 11
kulinaria

» Tanie sushi z dostawą w Warszawie ...

Sushi - japońska potrawa która podbiła Europę! Sushi, czyli jedna z najbardziej popularnych japońskich potraw staje się u nas coraz bardziej popularna. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne lokale oferujące najlepsze sushi w mieście. W czym tkwi fenomen tego rybnego dania?
Maki, nigiri czy uramaki?
Sushi to nic innego jak zaprawiony octem ryż z różnymi dodatkami w postaci ryb, owoców morza, wodorostów nori i warzyw podawany w formie rolek lub uformowanych rękami wałeczków. Sushi spożywa się pałeczkami lub palcami. Wyróżnia się wiele rodzajów sushi. Najbardziej rozpoznawany rodzaj sushi to maki. Przygotowuje się je zwijając ryż z dodatkami w wodorosty nori. Innym rodzajem są hosomaki, czyli cienkie rolki zwijane w płatki nori z jednym składnikiem i futomaki - jeszcze grubsze rolki zawierające kilka różnych składników. Nigiri to ręcznie formowane bloczki ryżu, przykryte kawałkiem surowej ryby.

Pałeczkami czy palcami?
Sushi spożywa się albo pałeczkami albo palcami. Nie używa się do tego dania sztućców. Do sushi podawany jest sos sojowy i wasabi, czyli bardzo ostry i intensywny w smaku marynowany imbir. Podawany jest do oczyszczenia kubków smakowych, dlatego nie warto popijać go wodą.

Walory odżywcze
Jedzenie tej japońskiej potrawy ma wiele zalet. Danie jest lekkostrawne i dobrze przyswajalne dla organizmu. Głównym składnikiem sushi jest ryba, bogata w kwasy omega 3 i omega 6. W rybach zawarte są też witaminy A, D, E, a także witaminy z grupy B i składniki mineralne. Ryż zaprawiony octem działa antybakteryjnie i obniża ciśnienie krwi. Marynowany imbir podawany do sushi odświeża kubki smakowe i łagodzi bóle głowy. Wasabi z kolei to cenne źródło witaminy C. Poza tym wykazuje właściwości antybakteryjne.


Dowóz sushi w Warszawie
W Warszawie jest kilkadziesiąt restauracji serwujących sushi. Niektórzy z nas wychodzą do japońskiej restauracji. Inni wolą sushi catering czyli dowóz sushi pod podany adres. Zamawiamy sushi na lunch lub na kolację. Takie rozwiązanie jest wygodne ponieważ świeże sushi na dowóz trafia w nasze ręce tuż po przygotowaniu. Poza tym takie sushi jest tanie. Nie musisz pokrywać już kosztów podania czy obsługi. Jeśli chodzi o naprawdę świeże, pyszne i tanie sushi polecamy www.sushiyana.com.pl. Restauracja ma opcję - dostawa sushi na terenie Warszawy. Proponowane tu sushi jest zawsze świeże i aromatyczne, a ceny posiłków są konkurencyjne. Oprócz sushi w ich ofercie są zupy, przystawki i sałatki. Sushi Yana oferuje także sushi lunch, czyli małe zestawy na pierwszy głód.

Nagroda Wprost Nagroda PC WORLD COMPUTER