Użytkowników online: 10
kulinaria

» Sokowirówka czy wyciskarka do soków? ...

Wiele osób dbających o zdrową dietę staje przed dylematem czy kupić sokowirówkęi czy wyciskarkę do warzyw i owoców. Odpowiedź na pytanie, w co warto zainwestować jest prosta - w wyciskarkę. Najlepiej Kuvings b6000. Zobacz, jakie zalety płyną z posiadania takiego urządzenia.

Spożywanie świeżo wyciśniętego soku jest nie tylko zdrowe, ale i smaczne. Świeże soki z warzyw i owoców są świetną alternatywną na lekką przekąskę, drugie śniadanie lub podwieczorek.
Metoda wytwarzania soku
Z uwagi na to, że mamy coraz większą świadomość tego, co jemy i pijemy, chcemy aby w naszej diecie znajdowały się tylko produkty nieprzetworzone i wolne od szkodliwych związków chemicznych. A taki jest sok z sokowirówki. Czym różni się działanie sokowirówki i wyciskarki? Soki z sokowirówek nie są tak zdrowe jak te uzyskane dzięki wyciskarce. Sokowirówka działa na zasadzie przecierania i szatkowania owoców i warzyw, przez co wiele cennych składników odżywczych i witamin jest niszczonych. Sokowirówka tnie owoc lub warzywo i następnie je odwirowuje. W niezużytych cząsteczkach owoców znajduje się bardzo dużo soku, a tym samym witamin, które wyrzuca się do kosza. Wyciskarka do warzyw i owoców nie niszczy struktury enzymów zawartych w owocach czy warzywach dzięki zastosowaniu techniki miażdżenia i tłoczenia owoców i warzyw. Wyciskarka do warzyw wyciska z nich esencję. Poza tym dużą zaletą wyciskarek jest wydajność - z tej samej ilości użytych produktów otrzymamy o wiele więcej soku.

Poziom hałasu
Sokowirówki pracuje bardzo głośno, przez co zniechęcają do częstego używania. Wyciskarki do soków pracują bardzo cicho, redukując do minimum hałas czy drgania.

Jakość soku
Sokowirówka jest urządzeniem wysokoobrotowym, które ściera i odwirowuje owoce oraz warzywa. Ich obróbka podnosi temperaturę i powoduje, że sok się utlenia. Nie spożyty od razu ulega rozwarstwieniu. Poza tym zawiera o wiele mniej składników odżywczych. Przed użyciem sokowirówki należy obrać owoce i warzywa, przez to traci się cenne witaminy zawarte w skórce i tuż pod nią. Wyciskarka do warzyw i owoców zgniata i tłoczy na zimno sok. Taki sok zawiera składniki odżywcze, nie rozwarstwia się i ma pyszny smak. Do wyciskarki używa się owoców i warzyw w całości, dzięki czemu nie traci się ani odrobiny cennego sok. Nie trzeba ich obierać ani kroć.

wyciskarka do soków i warzyw Kuvings B6000

Najlepszym urządzeniem jest wyciskarka Kuvings
Jedną z najlepszych wyciskarek do warzyw i owoców jest dostępnych na rynku jest wyciskarka do soków Kuvings b6000. Czym wyróżnia się od innych? Można z niej wycisnąć sok z całych warzyw czy owoców, tak dużych jak seler czy pomarańcza. Wyciskarka Kuvings b6000 posiada silnik o największej mocy - 240W. Bez problemu poradzi sobie z najtwardszymi owocami i warzywami np. z marchewka i burak. Urządzenie posiada wieloobrotową metodę miażdżenia. Wytwarza 100 procent naturalnego soku, ponieważ nie niszczy cennych enzymów. Poza tym Kuvings jest bardzo cichy i redukuje do minimum hałas i drgania.

Nagroda Wprost Nagroda PC WORLD COMPUTER